Yukarı Facebook Twitter Aşağı
Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Nebula UO Forumları


Gönderen Konu: Ramazan Ayı Zar Turnuvası Etkinlikliği  (Okunma sayısı 367 defa)

Çevrimiçi Neanthos

 • Nebula Staff
 • ****
 • İleti: 33
 • Nebula Ultima Online
  • Nebula Ultima Online
Ramazan Ayı Zar Turnuvası Etkinlikliği
« : 18 Mayıs 2018, 17:27:27 »

Herkese Merhaba,
Ramazan ayı etkinliklerine bir yenisini daha eklemiş bulunmaktayız. Turnuva şeklinde bir zar turnuvası etkinliği düzenlenecektir. Turnuvanın kuralları ve yapısı aşağıda belirtildiği şekildedir.

1 – Turnuva 18/05/2018 tarihinde başlayacak ve ramazan ayı süresi boyunca her akşam saat 22:30 da yapılacaktır.

2 – Turnuva katılım ücreti 100 k dır. Her gün düzenlenecek eleme sürecine katılacak olan herkes bu ücreti ödemek zorundadır. İlk turnuvada 2.ci tura yükselmiş oyuncular ve devam eden turnuva sürecinde 2.ci tura yükselmiş oyuncular bu ücretten muaftır. İlk sefer verecekler sonrasında ücret tekrar alınmayacaktır.

3 – Turnuva hakkında oyun içinden duyuru geçtikten sonra bineksiz şekilde page atmanız gerekmektedir. binek ile alana gelen oyuncu elenecektir.

4 – Katılım oyun içinden yell geçmesinden itibaren toplam 15 dk olarak belirlenmiştir. 15 dk içinde page atan oyuncular kurallarda belirtildiği şekilde alana turnuvayı yöneten Staff tarafından alınacaktır.

5 - İlk turda random olarak katılan oyunculardan ikisi turnuvayı yöneten Staff tarafından seçilecek. 7. maddede belirtildiği şekilde zar atımı yapılacaktır. İlk tur tamamlandıktan sonra bir üst tura çıkan oyuncular arasında tek tek zar attırmak suretiyle attıkları zar sayılarının toplamı alınarak bir liste oluşturulacaktır. İlk gün 2. tura yükselmiş oyunculara her akşam yapılacak olan turnuvalardan üst tura yükselenler eklenerek turnuva devam edecektir. 30 gün boyunca zar turnuvası madde 1. de belirtilen saatte yapılacaktır.

6 -Puan toplamları sıralamasına girmiş oyuncular ertesi gün düzenlenecek ilk elemeye tekrar katılmayacak, ilk tur elemeleri sonrasında yarışmaya devam edeceklerdir. Şayet devam eden süreçte toplam puan sıralamasına girmiş oyuncu bir sonraki gün 2.ci tura katılamasa bile ertesi gün veya diğer günlerde 2.ci turda yarışmaya devam edecektir.
Bu konuda duyuruyu görmedim tarzı itirazları Nebula Staff kesinlikle kabul etmeyecek, konu hakkında atılan pageler hatalı page olarak işleme tabi tutulacaktır.

7 – İlk elemede öncelikle zar atacak taraf west tarafındaki oyuncudur. yüksek atan oyuncu bir üst tura yükselir.

8 - Katılım sayısına göre ilk eleme bu akşam devamı devam eden akşamlarda şeklinde bir yol izlenebilir kararı Nebula Staff verecektir.

9 – Birden fazla tıklama yapan oyuncu turnuvayı yöneten yetkili tarafından uyarılacak eğer devam ederse turnuvadan elenecektir.

10 – Turnuvaya katılımlar tamamlandığında turnuva başlamadan önce ip kontrolü yapılacak. eğer multi client ile bağlandığı tespit edilen oyuncular olursa bu oyuncular stoneli bir şekilde alanda turnuva bitene kadar turnuvayı izleyecekler.

11 – 30 gün devam eden turnuva süreci sonrasında en yüksek zar toplam rakamına ulaşan ilk 3 oyuncuya sürpriz ödüller verilecektir.

12 - Turnuva esnasında oyundan kopanlar, afk olanlar ihraç edileceklerdir.

13 - Ekstra ödül kazanıldığında, Nebula database'inde kayıtlı account sahiplerinin kendi ad-soyadları dikkate alınacaktır. Örneğin; a4tech accsine kayıtlı kişi ali kemal öztürk ise, bu account sahibinin kazanması halinde sadece bu isme havale yapılacaktır. Haricen isim beyanı dikkate alınmayıp, ödül verilmeyecektir.

14 - Nebula UO Shard oyun ve forum platformundan yasaklanmış hesapların ve kişilerin turnuvaya katılımı yasaktır. Yalan beyanda bulunup katılım sağlandığında veya turnuva kazanıldığında ödüller verilmeyip ihraç edileceklerdir.

15 - Turnuvaya girdikten sonra oyundan çıkarsanız 60sn sonra otomatik olarak eleneceksiniz. Turnuva esnasında bilgisayar değiştirmek, farklı ip den giriş yapmak, multi karakter ile katılmak gibi durumlar tespit edildiğinde turnuvadan eleneceksiniz.


Çevrimiçi Valeria

 • High Council
 • *****
 • İleti: 20256
Ynt: Ramazan Ayı Zar Turnuvası Etkinlikliği
« Yanıtla #1 : 18 Mayıs 2018, 17:47:44 »
Oyuncularımızın gün içerisinde binbir zorluklularla kazandığı sevap pointleri iftar sonrasında kullanmalarını istediğin için kınıyorum seni iblisin torunu!!

Çevrimdışı Çakıroğlu

 • Full Member
 • ***
 • İleti: 225
Ynt: Ramazan Ayı Zar Turnuvası Etkinlikliği
« Yanıtla #2 : 18 Mayıs 2018, 20:42:10 »
aaaaa ben :D:D:D

Çevrimiçi Christopher

 • Apprentice
 • İleti: 12
Ynt: Ramazan Ayı Zar Turnuvası Etkinlikliği
« Yanıtla #3 : 18 Mayıs 2018, 23:02:42 »
Oyundada demiştim zar turnuvası diye forumu okumamıştık ama Ramazan ayında insanların devamlı iftar ve sahur programlarının olduğu zamanda her akşam gelip zar atmak kadar saçma bir aktivite görmedim. Onun yerine her akşam 100k'lık zar turnuvası yapsaydınız çok daha mantıklı olurdu

Çevrimiçi zippi

 • Newbie
 • *
 • İleti: 39
Ynt: Ramazan Ayı Zar Turnuvası Etkinlikliği
« Yanıtla #4 : 18 Mayıs 2018, 23:07:14 »
Ya hocam bir aylık zar turnuvası mı olur allahınızı severseniz. Bir ay oyunca prime timeıda işgal ediceksiniz, sıkıntı büyük.

Çevrimdışı Alessea Requiem

 • Apprentice
 • İleti: 10
Ynt: Ramazan Ayı Zar Turnuvası Etkinlikliği
« Yanıtla #5 : 19 Mayıs 2018, 01:55:03 »
Üzülerek söylüyorum ki,forumları okumadan bu etkinliğe katılan arkadaşlara turnuvadan çekilme ve para iadesi şansı verilmişken ; benim gibi forumları okumuş ve saat 22.30 da bilgisayar başına geçmiş kişilere turnuvanın devam etme şansı sunulmamıştır.Herkesin kendi kararı tabii ki ayrılmak isteyen belirtti zaten.Lakin 1-2 kişinin bile devam etmeyi istiyor olması neden önemsenmiyor?

Nacizane bir tavsiye bulunmak isterim.Öncelikle staff arkadaşların hakkını yemek olmaz,onca saat bizlerle uğraştılar,turnuvanın iptal edilmesi konusunda oylama bile yaptılar.Ancak bu iptal kararının,o an ani şekilde son kalan 10 kişi arasında yapılıp karara bağlanması bence yanlış bir tutum oldu.Bunun yerine bu akşamki katılım ve şikayetler göz önünde bulundurularak 'sürpriz' olarak adlandırılan gizemli ödülün(planlanan ödül 1 adet mi bilmiyorum ama) her gün forumlarda ve ya oyun içinde yell olarak duyurulması,bu turnuvayı daha heyecanlı hale getirebilir ve her geçen gün katılımcı sayısı artabilirdi.Örneklendirmem gerekirse zar turnuvasının ilk günki süpriz ödülü Frenzied Ostard,2. gün Aqua draglet,3.gün 100.000 gp,4. gün invul set,5. gün Shire gibi gibi..

Sonuçta 30 gün boyunca her gün aynı saatte etkinlik alanında olmayı göze almak ve bunu yerine getirebilmek sabır ve özveri gerektiriyor.Her gün staffların belirlediği 1 adet ödül eklenerek gitse ve turnuva sonunda kazanan 3 arkadaşa dağıtılsa,bence fazla olmuş sayılmaz.Böylece emek harcayarak foruma konu açmış olan staff arkadaşın değerli vakti;1 saat boyunca etkinlik alanında beklemiş playerların sabrı;alanda parayı toplamakla,düzeni sağlamakla,atılan zarların toplamını listelemekle uğraşan ve bence ne yazık ki haketmedikleri laf ve tavırlara maruz kalmış staff arkadaşlarımında emeği boşa gitmemiş olurdu.

Yine de,herşey için teşekkürler.                                                      Alessea

 

Bu sayfa 0.172 saniyede 20 sorgu ile oluşturulmuştur