Yukarı Facebook Twitter Aşağı
Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Nebula UO Forumları

Gönderen Konu: Lord Kutaisi Büyülü Davulları Bekliyor?  (Okunma sayısı 2547 defa)

Çevrimdışı Respen

• Full Member
  • Dying Wish
Ynt: Lord Kutaisi Büyülü Davulları Bekliyor?
« Yanıtla #30 : 17 Mayıs 2018, 02:43:09 »
Öncelikle merhaba oyunu solo ve bir acemi olarak oynuyorum bu metini bir bakış açısı(veya bir örnek) olması açısından yazıyorum;

Sabah saatlerinde görevi yapmak için alana geldim. yaşadıklarım kısaca şöyle alana ilk geldiğim de 3 kişiydik arkada ve alanda oldukça canavar olmasına rağmen benim kestiğim 1 canavar gözüne batmış ki arkadaşın geldiğim gibi lootu almak için lafa tutup ben yazmakla meşgulken lootumu çaldı. ve bunu devam ettireceği için ilerleyen vakitte ormana kaçırtıp canavarları kesmeye devam ettim ve bu benim için hiç kolay değil bir veya iki canavarı kesmem 3-4 dakikayı buluyor(Yani her yeni çıkan slot dalgasından önce ben 3 adet anca kesebiliyorum) devamın'da ise bu arkadaş beni tehdit olarak görücek ki pk arkadaşını çağırmış, beni öldürmesi için ve öldürdükten sonra beni reslerken de 3 kere daha öldürdüler.Benim neredeyse 1 saatte topladığım bütün davulları alarak güle eğlene gittiler.

Bana iki seçenek bırakıldı;
1-Görevi yapmamak 2-Gelip yeni slotların çıkmasını bekleyip ormana 2 yaratığı kaçırıp moona gate açıp bankaya davulları koyup geri gelip tekrardan bu döngüyü en baştan sürdürmek.

Yani ben bu görevi sadece iki kişiyken bile yapamıyorsam iki kişiden fazla insan olduğu zaman hiç yapamayacağım anlamına gelir.(En başta 3 kişiydik demiştin diyeceksiniz bu arkadaş üçüncü kişiyle de bir muhabbete girişmiş ve ben olayı gördüğüm de bu görev çok zor ya deyip ikna ederek tek başına hanedanlığını sürdürebilmek için herhangi bir yere fake (kalort) atıp üçüncü kişi gittikten sonra gelebilecek karakterde bir kişi.)

Olay burada ölmem değil kesinlikle burada yapılan iğrençlik etkinliği/görevi yaparken insanın eğlenmesi gerekir kanser olması değil.

1.30-2 saat ayırdığım etkinlik/görevde

Kazandıklarım:5 davul(gidenler dahil değil)
Kaybettiklerim:3 at 2 Reg kristali 7-8 davul etkinliğe olan iştahım ve en önemlisi zamanım.

Kimseye hakaret etmediğimin olayın, kendi açımdan değerlendirmesini yaptığımı belirterek;
Herkesin hayırlı ve güzel bir ramazan geçirmesini dilerim.

Ya aslına bakarsak tek kişi oynamanın zorlukları olacaktır elbet herkesin sana senin gibi iyi niyetle gelmesini beklemek bence yanlış. Diğer taraftan bakarsak alanların arttırılması gerekiyor ki yapacaklarmış

Çevrimdışı denizbaba

• Apprentice
« Yanıtla #31 : 17 Mayıs 2018, 08:20:27 »
programla ceset parçalıyorlar npclerin cesetlerinin parçalanmaması lazm 1 2 tane tip var herkesi trollüyor

Çevrimdışı Calvin Klein

• Jr. Member
  • **
  • Calvin Klein, bir Nebula Uo Shard Markasıdır...
« Yanıtla #32 : 17 Mayıs 2018, 10:11:29 »
programla ceset parçalıyorlar npclerin cesetlerinin parçalanmaması lazm 1 2 tane tip var herkesi trollüyor

Bununla ilgili bir bug oluştuğunu düşünüyorum. X kişisi cesedi kestikten soınra siz yerden itemi çantanıza alıyorsunuz ve 1 sanıye sonra bu sana ait bir item değil yazısı ile çantadan gidiyor davullar. Bununla ilgilenilmesi gertiğini düşünüyorum. Ceset kesilmez ise bu olay ortadan kalkabilir.

Çevrimiçi Nymeros

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #33 : 17 Mayıs 2018, 10:28:49 »
Acikcasi eksikleri olmasi muhtemel bir etkinlik ama bu tarz bir etkinlik karsilastigim buyuk runuo yabanci sunucularda ayri ayri bayramlarda (cadilar bayrami, yilbasi vs.) olan bir sey, bunun turkiye'ye gelmesi bence guzel olmus (baktim bir de kurban bayrami etkinligi var ama o tam olarak ayni konsept degil).

ilk oldugu icin mutlaka sikintilar olur, ama hanginiz ilk seferde bir sey yaptiginizda tam yaptiniz gencler :)

Çevrimiçi anaksim

• Apprentice
« Yanıtla #34 : 21 Mayıs 2018, 17:36:05 »
Etkinlik yerleri cogaltilmicak mi bu şekilde topluyamiyoruz.

Çevrimiçi Cervantes

• Sr. Member
  • Azul Montana
« Yanıtla #35 : 21 Mayıs 2018, 17:47:18 »
500 tane biriktirip ödül alan var mı acaba

Çevrimiçi Valeria

• High Council
« Yanıtla #36 : 21 Mayıs 2018, 18:01:57 »
Aşağıdaki resimden görebilirsiniz bitirip ve ölen Ramazan devesinin cesedini.

Alıntı
İlerleyen günlerde hikayede ekleme yaparak farklı bölgeye ekleme yapacağım.

Çevrimiçi Sarhos

• Hero Member
« Yanıtla #37 : 21 Mayıs 2018, 19:21:49 »
O llama yuzunden 2 kill aldim  >:(

Çevrimiçi Freedom Biohazard

• Hero Member
  • Siz Hepiniz, BİZ TEK.
« Yanıtla #38 : 21 Mayıs 2018, 22:03:34 »
ahhaha :D

Çevrimdışı Efacsentio

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #39 : 22 Mayıs 2018, 02:22:16 »
Etkinlik güzel ama şöyhle bir sıkıntı var. Çok kalabalık oluyor %40 ındna hiç davul çıkmıyor. Hepsinden çıksa iyi olacak . Bİrde Büyülü davul drobu çok çok düşük bunlar ayarlanırsa güzel olacak. Çok vaktimiz olmuyor zaten yaptığımızda boşa gitmesin.

Çevrimdışı akbabaali

• Apprentice
« Yanıtla #40 : 22 Mayıs 2018, 02:25:23 »
Sabaha karşı bomboş oluyor. Gece vardiyasında olmam sebebiyle sabah 7 8 gibi alana gidiyorum. Elimi kolumu sallaya sallaya 15 20 civarı davul toplayabiliyorum :D

Sistem güzel ama fazlasıyla zaman ve emek istiyor. Kırmızı davul drop oranı küçük bir tık arttırılabilir. 30 tane beyaz toplarken hiç kırmızı denk gelmedi. :D

Çevrimiçi Cervantes

• Sr. Member
  • Azul Montana
« Yanıtla #41 : 22 Mayıs 2018, 02:47:33 »
Koca bir haftada sadece bir kişi mi topladı yani 500 davul?

Çevrimdışı Aequitas Deephallow

• Full Member
  • in nomine patris et filii et spiritus sancti
« Yanıtla #42 : 22 Mayıs 2018, 03:11:50 »
 Kırmızıyı bilemem de beyaz davul tamamiyle zaman kaybı. 500 tane çıkarıpta alacağın droba göre o süre içerisinde herhangi bir uğraşla para kasmaya yönelsen yine 500 davulun drobu değerinde item alırsın. Ha kırmızının dropları ihya ederde. Bulursan .  :-\

Çevrimdışı Elanpos Wolkov

• Full Member
« Yanıtla #43 : 24 Mayıs 2018, 14:56:29 »
Kırmızı davul satılır tanesi 200 K dan 4 adet :)

Bu sayfa 0.25 saniyede 20 sorgu ile oluşturulmuştur