Yukarı Facebook Twitter Aşağı
Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Nebula UO Forumları

Gönderen Konu: Lord Kutaisi Büyülü Davulları Bekliyor?  (Okunma sayısı 2546 defa)

Çevrimiçi Nymeros

• Jr. Member
  • **
Ynt: Lord Kutaisi Büyülü Davulları Bekliyor?
« Yanıtla #15 : 16 Mayıs 2018, 14:39:11 »
@Nymeros
Aşağıdaki linklerden görebilirsin.

https://resimyukle.xyz/resim/8H9BQT
https://resimyukle.xyz/resim/Cf6dfK
https://resimyukle.xyz/resim/c05bda
https://resimyukle.xyz/resim/4TP469
https://resimyukle.xyz/resim/R17KGP

@bernando
@Cervantes
İlerleyen günlerde hikayede ekleme yaparak farklı bölgeye ekleme yapacağım. Gün içerisinde elde edebileceğiniz sistemleri kaldırmadık. Bu sistem 33 gün boyunca devam edecek olan bir sistem. Kimseye zorlama yapmıyoruz bu konuda.

14 Saat içerisinde Ramazan Davulu toplanma sayısı 780 adet  Sihirli Davul'un toplanma sayısı 50 adet olmuş.  Yew Haydutları'nın spawn olma süresi oldukça kısa. Ödüllerin bu kadar yüksek olduğu sistemde çok kolay olmasını beklemek biraz saçma olur. 33 gün boyunca vaktiniz var toplayanlar ödülü kazanır.

cok tesekkurler Valeria. guzel bir sistem olmus zaten, herkese iyi eglenceler :) ayrica bu yorumlara katiliyorum, oduller baya saglamsa, bir zahmet bu itemlar da dusuk olsun.

Çevrimdışı Angelus

• Hero Member
  • ziya angelus
« Yanıtla #16 : 16 Mayıs 2018, 14:50:25 »
Bu kutaisi reisi delucia mezara taşısak daha güzel action olmaz mı?

Çevrimiçi Valeria

• High Council
« Yanıtla #17 : 16 Mayıs 2018, 15:11:17 »
Yew gözcü kulesi guard korumasından çıkartılmıştır.

Yukarıdaki ekran görüntüsünü göremeyenler için.
https://resimyukle.xyz/resim/1G8SyC

Çevrimiçi Cervantes

• Sr. Member
  • Azul Montana
« Yanıtla #18 : 16 Mayıs 2018, 15:15:52 »
Valeria zorlama yok tamam da çalışan insanlarız sabah 4 e kadar topladığım davul sayısı 17-18 her gün bu tempoyla gidersem ki şimdiden sıkıldım ya bi ödül alırım ya alamam. Tamam çok iyi düşünülmüş çok eğlenceli bir etkinlik ama Drop oranı çok düşük tek bir yerde olduğu için bir sürü player var toplayamıyoruz.
Yine yewde biraz daha aşagıdaki yew orq forta da bu npc ler eklense Drop oranı biraz daha yukseltilse ve 500 olan sayı biraz daha aşağılara çekilse tadından yenmeyecek

Çevrimiçi Bourrasque

• Sr. Member
  • The Ötekiler
« Yanıtla #19 : 16 Mayıs 2018, 16:08:02 »
Uğraştırma bizi valeria herkese ver birer tane ödül kim toplayacak davulu zurnayı.

Çevrimdışı Ghoque Axu

• Apprentice
« Yanıtla #20 : 16 Mayıs 2018, 16:12:19 »
Sosaria'nın rastgele bölgelerinde -Yell ile duyurularak- bir grup çingene spawn edilebilir.

Çevrimiçi Nymeros

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #21 : 16 Mayıs 2018, 16:21:37 »
Yanlis anlamadiysam kimse 500 tane davulu sizin lootlamanizi beklemiyor. 500 tane davul getirmeniz bekleniyor. yani odulun pesinde olmayip davul toplayanlardan satin alabilirsiniz kisacasi.

bu durumda 500 yakalamasi cok da zor degil, aktif olarak oynayan 100 kisi oldugunu varsayarsak, 3-4 farkli kamp ile cok rahat 5-10 kisi 1 ayda 500 davul cikarir bence.e odulun miktari da zaten herkesin alabilmesi icin dogru degil.

cok ugras ve bol odulu, az ugras ama az odul'e tercih ederim her zaman.

hatta suraya olabilecek kamplari mor ile isaretledim (uowiki den aldim haritayi o yuzden garip gelebilir)
https://resimyukle.xyz/resim/P7Hbeb
« Son Düzenleme: 16 Mayıs 2018, 16:30:38 Gönderen: Nymeros »

Çevrimdışı bernando

• Apprentice
  • in nomine patri, et fili, e spiritu sancti
« Yanıtla #22 : 16 Mayıs 2018, 16:28:57 »
Valeria zorlama yok tamam da çalışan insanlarız sabah 4 e kadar topladığım davul sayısı 17-18 her gün bu tempoyla gidersem ki şimdiden sıkıldım ya bi ödül alırım ya alamam. Tamam çok iyi düşünülmüş çok eğlenceli bir etkinlik ama Drop oranı çok düşük tek bir yerde olduğu için bir sürü player var toplayamıyoruz.
Yine yewde biraz daha aşagıdaki yew orq forta da bu npc ler eklense Drop oranı biraz daha yukseltilse ve 500 olan sayı biraz daha aşağılara çekilse tadından yenmeyecek

+1 (özellikle işliyoruz kısmına)

Çevrimiçi Valeria

• High Council
« Yanıtla #23 : 16 Mayıs 2018, 16:31:44 »
Kutaisi'ye giden geçit. Moonglow'un South (S)  köşesindedir.

Kutaisi ve Xopa'nın sizleri beklediği alan.

Büyük Not:  Kutaisi'nin olduğu alanda savaşırsanız toplamış olduğunuz ödüller silinir ve jail cezası alırsınız.

Ekran görüntülerini göremeyenler için.
https://resimyukle.xyz/resim/Vz9aUA
https://resimyukle.xyz/resim/OQWRdK

Çevrimiçi Cervantes

• Sr. Member
  • Azul Montana
« Yanıtla #24 : 16 Mayıs 2018, 17:56:59 »
@Nymeros Dostum git bi tur at davulları minimum kaça satacağını buraya yaz olur mu?

Çevrimdışı buzgibilimonata

• Apprentice
« Yanıtla #25 : 16 Mayıs 2018, 18:06:43 »
Öncelikle merhaba oyunu solo ve bir acemi olarak oynuyorum bu metini bir bakış açısı(veya bir örnek) olması açısından yazıyorum;

Sabah saatlerinde görevi yapmak için alana geldim. yaşadıklarım kısaca şöyle alana ilk geldiğim de 3 kişiydik arkada ve alanda oldukça canavar olmasına rağmen benim kestiğim 1 canavar gözüne batmış ki arkadaşın geldiğim gibi lootu almak için lafa tutup ben yazmakla meşgulken lootumu çaldı. ve bunu devam ettireceği için ilerleyen vakitte ormana kaçırtıp canavarları kesmeye devam ettim ve bu benim için hiç kolay değil bir veya iki canavarı kesmem 3-4 dakikayı buluyor(Yani her yeni çıkan slot dalgasından önce ben 3 adet anca kesebiliyorum) devamın'da ise bu arkadaş beni tehdit olarak görücek ki pk arkadaşını çağırmış, beni öldürmesi için ve öldürdükten sonra beni reslerken de 3 kere daha öldürdüler.Benim neredeyse 1 saatte topladığım bütün davulları alarak güle eğlene gittiler.

Bana iki seçenek bırakıldı;
1-Görevi yapmamak 2-Gelip yeni slotların çıkmasını bekleyip ormana 2 yaratığı kaçırıp moona gate açıp bankaya davulları koyup geri gelip tekrardan bu döngüyü en baştan sürdürmek.

Yani ben bu görevi sadece iki kişiyken bile yapamıyorsam iki kişiden fazla insan olduğu zaman hiç yapamayacağım anlamına gelir.(En başta 3 kişiydik demiştin diyeceksiniz bu arkadaş üçüncü kişiyle de bir muhabbete girişmiş ve ben olayı gördüğüm de bu görev çok zor ya deyip ikna ederek tek başına hanedanlığını sürdürebilmek için herhangi bir yere fake (kalort) atıp üçüncü kişi gittikten sonra gelebilecek karakterde bir kişi.)

Olay burada ölmem değil kesinlikle burada yapılan iğrençlik etkinliği/görevi yaparken insanın eğlenmesi gerekir kanser olması değil.

1.30-2 saat ayırdığım etkinlik/görevde

Kazandıklarım:5 davul(gidenler dahil değil)
Kaybettiklerim:3 at 2 Reg kristali 7-8 davul etkinliğe olan iştahım ve en önemlisi zamanım.

Kimseye hakaret etmediğimin olayın, kendi açımdan değerlendirmesini yaptığımı belirterek;
Herkesin hayırlı ve güzel bir ramazan geçirmesini dilerim.
« Son Düzenleme: 16 Mayıs 2018, 20:04:17 Gönderen: buzgibilimonata »

Çevrimiçi Nymeros

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #26 : 16 Mayıs 2018, 18:08:47 »
Evet sanirim bu yuzden, birden fazla kamp alani kurulabilir. bazilari gz'ye yakin da olabilir, vesper'e yakin olan isaretledigim gz'ye baya yakin ve orasi normal uo'da da gypsy camp olarak gecer :)

Çevrimiçi Discordian

• Sr. Member
  • Sons Of Evil
« Yanıtla #27 : 16 Mayıs 2018, 22:59:29 »
Dört bir yanı guard zone olan bir alanda programla loot yapan oyuncuların arasında bu etkinliği göz göre göre devam ettirmek ve sayıları fazla mantığı ile insanları oyuna küstürmek sanat haline geldi.

Çevrimdışı Darkness09

• Jr. Member
  • **
« Yanıtla #28 : 17 Mayıs 2018, 01:39:55 »
Dört bir yanı guard zone olan bir alanda programla loot yapan oyuncuların arasında bu etkinliği göz göre göre devam ettirmek ve sayıları fazla mantığı ile insanları oyuna küstürmek sanat haline geldi.
Static alanın gz sini kaldırıyorlar 2 adım yukarsı yew :D anlatmaya gerek yok mikemmel

Çevrimdışı Ozmah

• Newbie
  • *
« Yanıtla #29 : 17 Mayıs 2018, 02:25:36 »
Öncelikle merhaba oyunu solo ve bir acemi olarak oynuyorum bu metini bir bakış açısı(veya bir örnek) olması açısından yazıyorum;

Sabah saatlerinde görevi yapmak için alana geldim. yaşadıklarım kısaca şöyle alana ilk geldiğim de 3 kişiydik arkada ve alanda oldukça canavar olmasına rağmen benim kestiğim 1 canavar gözüne batmış ki arkadaşın geldiğim gibi lootu almak için lafa tutup ben yazmakla meşgulken lootumu çaldı. ve bunu devam ettireceği için ilerleyen vakitte ormana kaçırtıp canavarları kesmeye devam ettim ve bu benim için hiç kolay değil bir veya iki canavarı kesmem 3-4 dakikayı buluyor(Yani her yeni çıkan slot dalgasından önce ben 3 adet anca kesebiliyorum) devamın'da ise bu arkadaş beni tehdit olarak görücek ki pk arkadaşını çağırmış, beni öldürmesi için ve öldürdükten sonra beni reslerken de 3 kere daha öldürdüler.Benim neredeyse 1 saatte topladığım bütün davulları alarak güle eğlene gittiler.

Bana iki seçenek bırakıldı;
1-Görevi yapmamak 2-Gelip yeni slotların çıkmasını bekleyip ormana 2 yaratığı kaçırıp moona gate açıp bankaya davulları koyup geri gelip tekrardan bu döngüyü en baştan sürdürmek.

Yani ben bu görevi sadece iki kişiyken bile yapamıyorsam iki kişiden fazla insan olduğu zaman hiç yapamayacağım anlamına gelir.(En başta 3 kişiydik demiştin diyeceksiniz bu arkadaş üçüncü kişiyle de bir muhabbete girişmiş ve ben olayı gördüğüm de bu görev çok zor ya deyip ikna ederek tek başına hanedanlığını sürdürebilmek için herhangi bir yere fake (kalort) atıp üçüncü kişi gittikten sonra gelebilecek karakterde bir kişi.)

Olay burada ölmem değil kesinlikle burada yapılan iğrençlik etkinliği/görevi yaparken insanın eğlenmesi gerekir kanser olması değil.

1.30-2 saat ayırdığım etkinlik/görevde

Kazandıklarım:5 davul(gidenler dahil değil)
Kaybettiklerim:3 at 2 Reg kristali 7-8 davul etkinliğe olan iştahım ve en önemlisi zamanım.

Kimseye hakaret etmediğimin olayın, kendi açımdan değerlendirmesini yaptığımı belirterek;
Herkesin hayırlı ve güzel bir ramazan geçirmesini dilerim.

okumadım ama haklı olma sansin var

Bu sayfa 0.764 saniyede 20 sorgu ile oluşturulmuştur