Yukarı Facebook Twitter Aşağı
Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Nebula UO Forumları


Gönderen Konu: Sunucu Bakım Hk  (Okunma sayısı 4747 defa)

Çevrimdışı Valeria

 • High Council
 • *****
 • İleti: 20314
Sunucu Bakım Hk
« : 02 Şubat 2018, 23:54:21 »
Merhabalar ,

Son zamanlarda yaşanan aksaklıklardan dolayı Nebula Staff olarak siz değerli oyuncularımızdan özür dileriz. Sunucunun stabil olarak devam etmesi için elimizden geleni yaptığımızı bilmenizi isteriz. Anlayışınız ve sabrınız için teşekkür ederiz. Sunucu bakıma alınmıştır.

Çevrimdışı Python

 • High Council
 • *****
 • İleti: 15320
Ynt: Sunucu Bakım Hk
« Yanıtla #1 : 03 Şubat 2018, 13:26:44 »
Merhaba arkadaşlar.

Malum bir haftadır süren sunucuya yönelik saldırılar mevcut ve bu durum oyunun aksamasına bizler gibi sabahlara kadar süren çalışmalarımızın sizlerin emeklerinin kaybolmasına gitmesine sebebiyet vermekte. Saldırının ilk yapıldıgı anlardan beridir konu ile alakalı teknik çalışmalarımız sürmektedir. Bu konu hakkında sizelere en net bilgileri vede bu zamana kadar yapılanları,yapılacakları süreç hakkındaki gelişmeleri kısaca yazacagım.

İlk öncelik Nebula ultima online oyun sunucusunun teknik takibin yapılabilmesi ve fix çalışmları , testler için sizlerinde magdur olmaması adına zaman zaman restard atılıp veyahut kapalı kalacaktır. Forumdan konu ile ilgili gelişmeleri sizlerlede paylaşacagız.

İkinci olarakda belirtmek gerekirse Nebula Ultima Online sunucusu  kendi şahsi şirketime bağlı, yasal olarak devlet nezninde yapılan bağışların her kuruşuna kadar vergisi veren bir işletmedir.Durum bundan ibaret oldugu için aslında Nebula sunucusuna  yapılan her türlü çalışmasını durdurma,çalışmasını aksatma eylemleri direkt olarak benim şirketime yapılmış sayılmakta ve bize her türlü yasal hakkı doğurmaktadır zaten bunu Kullanıcı Sözleşmemizde açıkca belirtilmiştir. Oyunda  eskisi gibi bug buldum sömüreyim veya sunucuyu çökerteyim vs vs 'nin karşılıksız kalmayacagı bir durumdur. Haliyle tespit ettiğimiz tüm veriler ile birlikte resmi avukatımız kanalı ile gerekli merci lere başvurularımız olacaktır. Emin olun ki sizlerin emeklerinin gitmemesi bizim önceliğimizdir. Bunun temini yapmak içinse gerek oyun gerekse başka mecralardan bunu sağlayacagız. Misyonuzmuz olan Nebula nın her zaman iyi yerlere gelebilmesi adına çalışmalarımız aksaklıga ugramadan devam edecektir. Bu zaman zarfında bizlere destek olan,olmayan anlayışla karşılayan herkese teşekkür ederim.
« Son Düzenleme: 03 Şubat 2018, 14:37:23 Gönderen: Python »

Çevrimdışı Valeria

 • High Council
 • *****
 • İleti: 20314
Ynt: Sunucu Bakım Hk
« Yanıtla #2 : 08 Şubat 2018, 19:55:38 »
Merhabalar ,
2 Şubat 23:54'de bakıma aldığımız sunucuyu yarın akşam 21:00'da test için herkese açıyoruz.

Bir süredir  sizleri Nebula'dan uzak bırakmak zorunda kaldık. Sizleri bekletmemizin nedeni ise olası hata ve sıkıntıları en aza indirmek için çok sayıda test, iyileştirme, bug düzeltme yapıyor olmamızdı. Nebula'yı mümkün olduğunca sorunsuz bir şekilde sizlere  sunmak için gece gündüz çalışıp testlerimizin bir bölümünü tamamladık.
Sizlerden tek beklentimiz bu süreçte karşılaştığınız hataları sömürmek yerine bizlerle payşalmanız ve  hepmizin oyunu olan Nebula'yı sahiplenmeniz.
Nebula'nın kalabalık ve daha kaliteli bir sunucu haline gelmesi en önemli gayemiz. Bunu da hep beraber sizlerin desteği ile gerçekleştireceğiz.

Test süreci pazar günü 24:00 kadar devam etmesi planlanmaktadır. Bu süreçte Skill kasmayın. Sunucu bakıma aldığı ilk save geri dönecektir.(2 Şubat 23:54'deki save) Bu süreçte yetkili kadrosundan test yapmak istediğiniz sizlerde olmayan itemleri talep edebilirsiniz.

Karşılaştığınız sorunları forumda konu altlarına yazmak yerine Lütfen bana özel mesaj olarak atınız.(Skype adresim olanlar Not defterine yazıp gönderirse mutlu olurum)

Test sürecinde bizlere yardımcı olan oyunculara Nebula adına teşekkür ederiz.


« Son Düzenleme: 08 Şubat 2018, 20:00:49 Gönderen: Valeria »

Çevrimdışı Valeria

 • High Council
 • *****
 • İleti: 20314
Ynt: Sunucu Bakım Hk
« Yanıtla #3 : 09 Şubat 2018, 21:09:54 »
Sunucu Aktiftir.

 

Bu sayfa 0.359 saniyede 22 sorgu ile oluşturulmuştur