Yukarı Facebook Twitter Aşağı
Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Nebula UO Forumları

Gönderen Konu: Forum Kuralları  (Okunma sayısı 492 defa)

Çevrimdışı Hammurabi

  • Hero Member
  • *****
  • İleti: 513
  • Skype: Nebula.Hammurabi
Forum Kuralları
« : 26 Ekim 2016, 19:59:42 »
Genel Kurallar

1 -  Forumlarda, Türkiye Cumhuriyeti yasalarına göre suç olarak nitelendirilen (yasal olmayan) herhangi bir şey ile ilgili içerik, yazı yada resim paylaşmak, suç teşkil edil eden site adresleri vermek kesinlikle yasaktır. Bu tür içerik yayınlayan üyeler derhal uzaklaştırılacaktır.

2 -  Forumlara bir kişiyi veya bir grubu küçük düşürücek, taciz edecek veya aşağılıyacak mesajlar yazılamaz. (5 puan)

3 -  Tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlere karşı, nefret dolu ya da çok miktarlarda istenmeyen mesajlar göndermek; din, dil, irk ayrımına yönelik iletiler göndermek ve materyaller kullanmak yasaktır. (20 Puan)

4 -  Forumlarda polemik başlatmak, polemiğe dahil olmak veya mesajlarda argo kelimeler kullanmak yasaktır. (5 puan)

5 -  Forumlarımızda belirlenmiş kategoriler haricinde konu açamazsınız. Forumlarımız kavga amaçlı değil, oyun ile ilgili yardım alma, yardım etme, satış yapma, araştırma-geliştirme, oyunun içeriğiyle ilgili anketler açma içindir. Forumlarımızda başlatılmış bir konunun gidişatını değiştirmek, trollemek, konuyu dağıtmak, siyasi içerikli veya konuyla alakasız mesajlar yazmak yasaktır. (5 puan)

6 -  Yetkililerin uygun görmeyip, sebebini belirterek kitlemesine veya kaldırmasına rağmen ısrarla aynı başlığı açmaya veya postu göndermeye devam eden kişiler 10 ceza puanı alacak, aynı davranışı 2. kez gerçekleştirmeleri durumunda mevcut ceza puanı durumlarına bakılmadan Nebula Forumlarından 1 aylığına uzaklaştırılacaktır.

7 - Mesajlarınızda veya başlıklarınızda kullandığınız kelimelerin ve cümlelerin tamamını büyük harflerle yazmak, başlıklarda ve postlarda !!!! gibi uzatmalı ünlem kullanmak, yazılarda 12 punto değerinin üzerinde 7 punto değerinin altında karakter kullanmak yasaktır. Kuralın ilk ihlalinde sözlü uyarı yapılacak, tekrarında ceza puanı uygulanacaktır. (5 Puan)

8 - Başlık açacağınız bölümdeki son 3 sayfada aynı içerikte bulunan bir başlık mevcutken yeni bir başlık açmak yasaktır. Yöneticilerimiz tarafından kilitlenmesi uygun görülmüşse aynı konuları tekrar açanlar 6. maddede belirtilen uyarı puanını alacaklardır.

9 - Uzunca alıntılar yaparak forumlarda görüntü kirliliği oluşturmak yasaktır. 5 cümleden uzun alıntı yapılması ve alıntı yapılan bir post'un tekrar alıntı yapılması yasaktır. Kuralın ilk ihlalinde sözlü uyarı yapılacak, tekrarında ceza puanı uygulanacaktır. (5 Puan)

10 -  Forumlarda iki farklı hesap sahibi olmanız yasaktır. Bunun dışında birden fazla üyeliği bulunan kişilerin hesapları kapatılabilir. Size ait hesabınıza herhangi bir ceza verilmişse, ceza süreniz boyunca başka bir hesapla foruma giriş yapmanız yasaktır ve fark edildiği anda asıl hesabınıza ilave olarak  7 günlük uzaklaştırma cezası verilecektir.

11 - Forumlarımızda PM (Özel mesaj) ile aynı şekilde davranışlarda bulunan kullanıcılar aynı seviyede cezalar alacaklardır.

12- Forum kurallarına uymayacak şekilde argo, küfür vs. içerikli Screenshot, video ve hertürlü görsel paylaşımında da forum kurallarında ki cezalar geçerli olacaktır.

13 - Yetkililere karşı küfür etmek, asılsız ithamlarda bulunmak, tehdit etmek ailevi değerlere saygısızlıkta bulunmak; Nebula forumlarından süresiz olarak uzaklaştırılma sebebidir. Nebula forumları hiçbir şekilde oyun hesaplarınızı bağlamamakta olup, forum da yaptığınız bir ihlal yüzünden hiçbir şekilde in-game bir yaptırım söz konusu olamaz.

14 - Forumlarımıza yazılan mesajlar tamamen mesajı gönderenin görüşlerini yansıtmakta ve yazarının sorumluluğu altında olup, şahısların yazdıkları hiçbir mesajdan dolayı forum yetkililerimiz sorumluk kabul etmez. Forumumuza attığınız mesajların silinip silinmeyeceğine, üyelik iptali, cezalandırma veya uzaklaştırma gibi durumlara kullanıcı değil yöneticiler karar verir. Kısaca hangi mesajların silinip hangilerinin silinmeyeceğine karar vermek kullanıcıya ait bir hak değildir. Tüm konu veya mesajlar gerektiğinde foruma mal edilmiş sayılabilir ve veritabanında ister anonim ister gerçek isimli olacak şekilde tutulabilir. Lütfen mesajlarınızı buna göre foruma gönderiniz.


NOT: Kurallar genel olarak şikayet üzerine uygulanacaktır. Argo-Küfür vs. olmadığı sürece şikayet raporları esastır.


Pazar Alanı Kuralları

1- Pazar alanı bölümünde konuyu açan kişi, konusundan sorumludur. Herhangi bir sebep belirtmeden, konusuna atılan istemediği iletileri moderatörlere sildirme talebinde bulunabilir.

2 - Pazar Alanı isimli bölümde bir başlık açtığınızda sürekli olarak; up, güncel, yukarı çıksın gibi gereksiz yazılar yazmak yasaktır. Son mesajınızın üzerine  en az 5 saat geçmemişse bu tarz yazılar kural ihlali olarak değerlendirilecektir. Kuralın ilk ihlalinde sözlü uyarı yapılacak, tekrarında ceza puanı uygulanacaktır. (5 Puan)

3 - Alınacak ve Satılacak ürünleri tek başlıkta birleştirmek yasaktır. Satın almak istediğiniz ürünler için "Alınacak" başlığına, satmak istediğiniz ürünler için "Satılacak" başlığına konu açmanız gerekmektedir. Aksi durumda konularınız silinecek, tekrarında ceza puanı uygulanacaktır. (5 Puan)

4- Alınacak ve satılacak bölümlerinde, her bölümde son 3 sayfada sadece 1 konunuz bulunabilir. Konunuz en az 4. sayfaya düşmeden yeni konu açamazsınız. Aksi durumda konularınız silinecek, tekrarında ceza puanı uygulanacaktır. (5 Puan)SS Paylaşım Kuralları

1- SS'lerde karşı tarafı aşşağılayıcı yorum bulundurmanın cezası 5 puandır.

2- Loncalar başlığın da paylaşılan SS'lerde oynama, kesme, yapıştırma, aynı postta yorum vs. gibi işlemler bulunmasının cezası 5 puandır.

3- 2 numaralı SS paylaşım kuralı sadece Loncalar başlığında geçerlidir, diğer bölümlerde(Genel Tartışma, Ar-Ge, Pazar Alanı vs.) geçerli değildir.Ceza Puanı Açıklamaları
•   20 Puan : Forumlardan 15 gün uzaklaştırma
•   35 Puan :  Forumlardan 1 ay uzaklaştırma
•   45 Puan : Forumlardan 3 ay uzaklaştırma
« Son Düzenleme: 20 Aralık 2016, 19:15:02 Gönderen: Kedi »

 

Bu sayfa 0.114 saniyede 20 sorgu ile oluşturulmuştur