Yukarı Facebook Twitter Aşağı
Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Nebula UO Forumları

Gönderen Konu: Farming (Çiftçilik) Sistemi  (Okunma sayısı 2090 defa)

Çevrimdışı Nebula

  • High Council
  • *****
  • İleti: 177
Farming (Çiftçilik) Sistemi
« : 12 Ocak 2016, 20:12:19 »
Skill cap kısmında yer tutmayan bu sistemimiz npc,hazine ve bazı yaratıklardan düşen tohumlardan boya elde etmek için gereklidir. Aynı zamanda Cotton Seed (Pamuk Tohumu) ekip elde ettiğiniz ürünü işleyip kumaş elde edebilirsiniz.

Farming sistemine tüm reglerin tohumları eklenmiştir. Bu tohumları Farmer vendor aracılığıyla satın alabilirsiniz. Spider Silk tohumu ise Giant Spider isimli yaratıklardan yüksek ihtimalle elde edebileceksiniz.Farming Nasıl Geliştirilir ?

0.0 - 30.0 arası Farmer vendor aracılığı ile teach yapılır.

Farming yeteneğinizi evinize sabitlediğiniz Empty pot (Saksı - 5 Trine ve 80.0 Carpentry ile yapabilirsiniz.) eşyasına Farmer vendor aracılığıyla aldığınız tohumları ekip, gereken zaman geçtikten sonra olgunlaşan tohumları saksıdan toplayarak geliştirebilirsiniz. Yetenek tohum ekildiğinde değil, olgulaşan tohum toplanırken artacaktır. Skill gelişiminizi görmek için .farm komutunu kullanabilirsiniz.
Kısacası ne kadar çok saksınız varsa o kadar hızlı gelişim sağlarsınız.
90.0-100.0 arası için Lime, Lemon Seed tohumlarını toplamanız avantaj sağlayacaktır.

Farming sisteminden elde edilebilecek boyalar;
 
1. Nesil Bitkiler: Bu bitkiler normal rare dye sisteminde bulunan renklerdir. Bu bitkilerden elde ettiğiniz renkler ile sadece Rare, Leather ve Furniture dye tüplerini renklendirebilirsiniz.2. Nesil Bitkiler: Normal rare renklerin, gelişmiş alternatifleridir. Bu bitkilerden elde ettiğiniz renkler ile sadece Rare, Leather ve Furniture dyeları renklendirebilirsiniz.Yeni eklenen renkli kanlar ise;

Olgunlaşan Tohumlar Nasıl Boya Haline Getirilir ?

Tohumları ekip, olgunlaştıkdan sonra boya elde edebilmek için işlemeniz gereklidir.Topladığınız tohumları ''blow pipe'' ile yapabileceğiniz ''Empty dye jar'' içine doldurup alchemy yeteneğinizle evinize sabitlediğiniz ''heating stand'' ile işlemeniz gereklidir. Bu işleme sırasında boyanın patlayarak heba olabileceğini ve her başarısızlıkta bir miktar canınızın gideceğini unutmayınız.« Son Düzenleme: 07 Nisan 2016, 16:27:31 Gönderen: Andril »

 

Bu sayfa 0.186 saniyede 20 sorgu ile oluşturulmuştur