Yukarı Facebook Twitter Aşağı
Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Nebula UO Forumları


Gönderen Konu: Hazine Sistemi  (Okunma sayısı 6325 defa)

Çevrimdışı Nebula

  • High Council
  • *****
  • İleti: 177
Hazine Sistemi
« : 17 Aralık 2015, 14:44:38 »

 
Bir diyarın tarihi ne kadar eski ise üzerinde bulunan miras da o kadar büyüktür.
 
Sosaria tarihi çok eskilere dayanırken bu tarihin bilinmeyen bir kısmı da toprağın altı ve denizin derinliklerindedir. Nice çağlar boyunca üzerinde hüküm süren insanlara hayat veren toprağın, korkusuz korsanlar ile onurlu tüccarlara kucak açan engin denizlerin altında başka bir tarih, büyük bir hazine yatmaktadır.
 
Bir çok insanın ilgisini üzerine toplayan bu gerçek ise hazine avcılarının yaşama sevincidir.
 
Peki Nedir Bu Hazineler ve Nasıl Elde Edilirler ?
 
- Hazineyi elde edebilmek için öncelikle en basit tabirle hazine haritaları ve bu haritalara dair ipuçlarına ihtiyaç vardır.

- Treasure Bottle (Düşük seviye hazine haritasını içinde saklayan şişedir.)
Special Fishing Net (CP harcamadan üretilebilen balık ağı) ile balık tutarken, ağınıza düşük bir olasılıkla hazine şişesi takılabilir. (Ağ ile elde edilebilecek hazinelerde +6, +9 ve +12 değerindeki silahları elde edebileceksiniz. Bunların yanında diğer değerli eşyalar da bulunabilecektir.)


 - SOS Bottle (Yüksek seviye hazine haritasını içinde saklayan şişedir.)Black Dragon, Red Dragon, Blue Dragon, Ancient Wyrm ve Infernal isimli yaratıkların cesetlerinden belli bir şans ile ve Master Quality Fishing Net ile elde edilir. +15 , +12, +9 seviyeleri olmak üzere 3 farklı çeşit hazine sandığını işaret edebilirler.


- HQ Fishing Net üretmek için gerekli olan High Quality Fishing Net Kit'i (100 Şarj) 25 CP karşılığında alabilirsiniz. Bu kiti kullanabilmek için 500 CP ve üzeri puana sahip olmanız gerekmektedir.
- HQ Fishing Net Kit ile Master Quality Fishing Net yapabilirsiniz. Bu ağın heba oranı yoktur ve ağı yapabilmek için HQ Kit 1 şarj, 8 ball of yarn ve 8 rope gerekmektedir. Sos çıkma şansınızı arttırmak için Fishing + Cooking + Cartography yeteneklerinizin 100.0 olması gerekmektedir.


- Şişeyi bulduğunuz zaman “Guard Zone” olmayan bir yerde çift tıklayarak şişeyi kırıp içindeki haritayı alabilirsiniz.
 
- Haritayı aldıktan sonrası ise işin asıl zevkli olduğu kısımdır. Haritaya bakarak, hazinenin nerede olduğunu tahmin edebilir, ya da yanınıza sextant (tinker menüsünden üretiliyor) alıp haritaya tıkladığınızda, 100 Cartography yeteneğiniz varsa hazinenin tam koordinatlarını görebilirsiniz. Sistemin size sunduğu koordinatlara, Nebula UO Sunucusu Connector Programı' nın Harici Harita - Dromap özelliğinden faydalanarak kolayca ulaşabilirsiniz.

Harici Harita - Dromap Nasıl Açılır ve Aktif Edilir ?

Windows Sistem Çubuğu kısmından, bağlantı programı ikonuna sağ tıklayarak, Harici Harita - Dromap sekmesine sol tıklayarak ulaşabilirsiniz. Açılan haritanın sağ alt kısmında bulunan 2 tikli alandan, "Oto. Yenile" ibaresinin başındaki tik kaldırıldıktan sonra Sol Kısımdaki altlı-üstlü sütunlara hazine haritasının size sunduğu koordinatlar girilip, "Koordinata Git" ibaresi seçilir. Tekrar 2. bir Harici Harita - Dromap açıp biriyle sabit hazine yeri seçiliyken, diğer harita nerede olduğunuzu görebilir ve hazine noktasına gidebilirsiniz.

Harita Bilgisi ve Hazine Yerini Bulma:
 
- Biraz deneme, biraz tecrübe ile eğer sandığa yerine yeterince yaklaşırsanız, kazma'ya(Pickaxe) çift tıklayıp haritayı seçerek hazine kasasını bulabilirsiniz.
 
- Bu adımda haritacılık (Cartography) yeteneğiniz devreye giriyor. Her %4’lük seviye için 1 kare uzağında almayı deneyebilirsiniz. Örneğin 100,0 Cartography yeteneğine sahip bir karakter 25 kare uzaktan bu sandığı çıkartabilirken, 60,0 Cartography yeteneğine sahip bir karakter ancak 15 kare uzaktan sandığı çıkartabilir.

- Hazine sandığını bulmak için hazinenin tam koordinatlarına gitmenize gerek yok, kritik ya da ulaşamadığınız bölgelerde hazine haritası çıktığında, sandığı Cartography yeteneğinize bağlı olarak 7 adım ile 25 adım mesafe uzaktan bulabilirsiniz.

- Hazine sandıklarını çıkarabilmek için 80,0 Mining ve en az 30 Cartography yeteneği gerekmektedir.
 
Hazine:
 
- Sandığı yerinden çıkartmak da yapmanız gerekenlerin sadece bir kısmı. Sandığa çift tıkladığınız anda bir grup hazine koruyucusu size saldıracaktır. Hazine koruyucularının tamamını öldürdükten sonra hazine kasasını açabilirsiniz.

-Koruyucuları öldürdükten sonra hazine sandığını açmak için tıkladığınız anda, sandığın çevresindeki tüm eşyalar, varsa oyuncu cesetleri ve yaratıkların cesetleri silinecektir, bu yüzden önce ceset yağmalama-loot işlemini bitirip, daha sonra sandığa tıklayınız. Aynı zamanda sandığın bulunduğu alanda yere atılacak ya da ağırlıktan düşecek her eşya anında silinecektir, bu yüzden büyük yaratıkların size attığı Str düşüren büyülere dikkat ediniz.
 
Toplamda 3 (Üç) çeşit hazine sandığı olup hepsinin çıkma oranları birbirine göre farklıdır.

+9 Kasası:
0-3 arası +9 Silah
2 adet ikinci nesil tohum
10.000 civarı gold
+9 Mage's robe
1-3 arası Silk cloth
soul gem
Crystal Of Robe (Ice/Fire Crystal)


+12 Kasası:
0-3 arası +12 Silah
2 adet ikinci nesil tohum
10.000 civarı gold
+12 Mage's robe
1-3 arası Silk cloth
soul gem
Crystal Of Robe (Ice/Fire Crystal)


+15 Kasası:
0-3 arası +15 Silah
2 adet ikinci nesil tohum
20.000 civarı gold
+15 Mage's robe
soul gem
2-4 arası Silk cloth
Crystal Of Robe (Ice/Fire Crystal)Notlar:

Hazine koruyucularıyla savaşırken, yaratık size STR değerinizi düşürecek bir büyü atarsa, mevcut ağırlığınız, normalde taşıyabileceğiniz yükün üzerine çıkabilir. Bu durumda büyü etkisi geçene kadar yay'ı elinizden indirmemelisiniz. Özellikle hazine kasasının yakınında yere yay ya da item düşürürseniz, o bölgede yere item atmak yasak olduğundan, çantanızda da yer olmadığından dolayı düşürdüğünüz yay ve itemler silinecektir. Bu nedenle STR değeriniz düştüğünde, bless, agility vb büyüleri atmak yerine, agility ve strength potion içmenizi öneririz.
« Son Düzenleme: 12 Aralık 2017, 21:07:54 Gönderen: Juodas »

 

Bu sayfa 0.374 saniyede 21 sorgu ile oluşturulmuştur