Nebula UO Shard Forumları

Duyurular & Kurallar => Duyurular => Konuyu başlatan: Hammurabi - 26 Ekim 2016, 19:02:23

Başlık: Güncellenen Forum Kuralları, Af ve İsim Değişikliği Hk.
Gönderen: Hammurabi - 26 Ekim 2016, 19:02:23
Arkadaşlar bir süredir üzerinde çalıştığımız güncellenmiş forum kurallarını,oyunda ki güncelleme paketi ile aktif ediyoruz. Zaten farkında olanlar vardır, son 1 aydır bu kuralların denemesi yapılıyor, bu kurallara göre cezalar veriliyordu. Genel olarak ceza puan sisteminde ki ceza puanlarının düşürüldüğünü ve bizce forum mantığına aykırı olan bazı kurallarda esneklik getirildiğini söyleyebiliriz.

Nebula forumları bundan sonra daha özgür bir platform olarak düşünülmektedir. Saygı ve sevgi çerçevesinde, içerisinde art niyet olmadığı sürece moderatör ekibi eskiden müdahele ettiği çoğu şeye müdahele etmeyecek veya minimal düzeyde müdahale edecektir. İşin içinde küfür, argo, art niyet olmadığı sürece elimizden geldiğince forum akışına karışmayacağız. Hatta bundan sonra yaptırımların büyük kısmının kullanıcı raporları ışığında yapılacağını bile söyleyebilirim. Rahatsız olduğunuz bir durum, post olursa raporlarsanız moderatörler bu durumda hemen müdahele edecektir.

Güncellenen Forum Kuralları : http://forum.nebula.web.tr/index.php?topic=29808.0

Şimdi gelelim birçoğunuzun sevineceği ilk haberimize. Kuralların güncellenmesi, ceza puanlarının hafifletilmesi sonrasında verilen eski puanların yüksekliği sebebi ile forumda genel af ilan etmeye karar verdik. Bu af ışında banlanan hesaplar açıldı ve alınan ceza puanları 26.10.2016 itibari ile silindi.

Lead mod olduğumdan beri birçok arkadaşımızdan forum nick değişimi isteği geliyordu. Birçoğuna hak vermemle birlikte böyle bir uygulamamız olmadığını söyleyip, onları reddetmek zorunda kalıyordum. Bu güncelleme ile 06.11.2016 Pazar gününe kadar başvuran(En az 3 aylık ve 100 iletiden fazla iletisi olan hesaplar) arkadaşlara bir seferlik forum nick değişimi hakkı verilecektir. PM ile müracaat edebilirsiniz.

İyi Forumlar