Yukarı Facebook Twitter Aşağı
Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Nebula UO Forumları


Gönderen Konu: Pvp Turnuvası ve Genel Turnuva Kuralları  (Okunma sayısı 2837 defa)

Çevrimdışı Python

  • High Council
  • *****
  • İleti: 15319
Pvp Turnuvası ve Genel Turnuva Kuralları
« : 26 Mayıs 2016, 19:23:45 »
Merhabalar,

           Yaptığımız turnuvalardaki genel kurallar aşağıdaki gibi sıralanmaktadır. Yapılacak turnuvalar en az bir gün önceden haber verilecektir.
 
    1 -  Katılım ücreti yanınızda gelmek zorunda olup turnuva başlığında ücreti belirtilmektedir. Katılım ücreti çek olarak getirmeyen oyuncular geri gönderilecektir.
    2 -  Turnuvaya katılım esnasında üzerinizde sadece katılacağınız eşyalar ve katılım ücreti olması gerekmektedir. Katılım ücreti takım liderlerinden veya bireylerden temin edilecektir.
    3 -  Silahlarınızın üzerinde hiçbir şekilde poison sürülü olmayacaktır. Turnuva esnasında size verilen eşyaların içinde bu zehri silmeniz için gerekli eşyalar verilmektedir.
    4 -  Gerekli olan regler ve bandaj size tarafımızdan verilecektir, standart olarak belirlenen bandaj adedi 5'dir ve aksi belirtilmediği sürece fazla bandaj kullananlar turnuvadan elenir. Bu reg, potion ve bandajların adedi turnuvaya göre değişiklik gösterebilir.
    5 -  Karşılaşma eğer oyuncuların veya takım bireylerinin ölmesi ile sonuçlanır.
    6 -  Taraflar karşılaşması bittikten sonra eğer turnuvada izin veriliyorsa kazanan lootlama işlemi yapacaktır. Bu bilgi turnuva başlığı altında belirtilmektedir.
    7 -  Katılacağınız her turnuvada ceset kesmek yasaktır.
    8 -  Katılım için page atan, binekleri ile gelen arkadaşlar geri gönderilecektir.
    9 -  İlk 8 , 16 , 32 , 48 kişi olarak belirlenmiştir. Takımlı turnuvalarda bu sayı en fazla 64'e çıkabilir. Katılımcı sayısı  sağlanmadığı taktirde turnuva düzeni sağlanması için katılımcı sayısında düşürme gerçekleştirilebilir. Örnek olarak turnuvaya alınacak katılımcı sayısı 32 olarak belirlenmiş ve katılan kişi 20 de kaldı ise o turnuva 16 kişi üzerinden yapılacaktır. Katılan 16 kişi ile turnuva yapılacak ve geri kalan 4 kişinin katılım ücreti iade edilecektir.
    10 -  Turnuvaya katılım ekstra olarak turnuva sayfasında berlitilmediği taktirde page ile yapılacaktır.
    11 -  Forum üzerinden alım yapılacak turnuvalarda ( 2v2 veya 4v4 ) " Forum hesabınızdan PM yoluyla yapılacak olup, saat **:** 'den itibaren atılan ilk 16 mesaj dikkate alınacaktır. Saat **:**'dan önce atılan PM dikkate alınmayacaktır."  şeklinde belirtilecektir. Mesajı iletmeniz gereken kişi açılacak turnuva konusu altında belirtilecektedir.
    12 -  Forum üzerinden alım yapılan turnuvalarda istenilen bilgileri yanlış veya eksik gönderenlerin turnuvaya alımı yapılmayacaktır ayrıca  9. Maddede belirtilen kurallar geçerlidir.
    13 -  Engelli Koşu veya Zar Turnuvaları forum üzerinden belirtilmeden yapılabilir gün içerisinde forumdan konu aracılığı olmadan yarım saat önce duyurusu geçildikten sonra alımlar page yolu ile yapılacaktır.
    14 -  GM Topuk Turnuvası 9. Maddeye bağlı olmayıp katılımlar page yoluyla değil, .katil komutuyla yapılmaktadır. Turnuva başlama saati geldikten sonra katılmak için .katil komutunu kullanabilirsiniz. Turnuva ödülleri turnuvayı düzenleyen yönetici tarafından belirlenmektedir.
    15 -  Turnuva süresince katılımcıların oyun içi sorunları ile ilgilenilmeyecektir, bu tür sorun ve taleplerinizi turnuvadan sonra bildirmeniz gerekmektedir.
   
    16 -  Turnuvaya katılanlar hazırlıklarını önceden yapması gerekmektedir, tüm eşyaları çantasında veya bankasında hazır bulunmalıdır. Hazırlık yapılmıyorsa bu tamamen katılımcının sorunudur. Silahsız olarak pvp turnuvasına katılım yapan arkadaşın silahı yumrukları olarak kabul edilip hiçbir silah takviyesine izin verilmeyecektir.
    17 -  Herhangi bir aksaklık halinde oyun yöneticileri turnuva saatinde, katılımcı sayısında veya ödülde değişiklik yapabilir. Bu bildirimi forum üzerinden açılan konuda veya oyun içerisinde duyuru olarak en geç yarım saat önceden bildirilecektir. Yaşanan ertelemeler konusunda bilgi duyuru olarak oyun içerisinde yapılacaktır.

           Yukarıda belirtilen kuralların ihlali sonucunda turnuvaya katılan oyuncuların diskalifiye edilmesi söz konusudur. Bütün katılacak arkadaşlarımıza şimdiden başarılar dileriz.

İyi forumlar dilerim
« Son Düzenleme: 11 Haziran 2016, 12:17:54 Gönderen: Python »

 

Bu sayfa 0.109 saniyede 17 sorgu ile oluşturulmuştur