Yukarı Facebook Twitter Aşağı
Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Nebula UO Forumları


Üyelik Sözleşmesi

Bu forumda kabul ettiğiniz koşullar çerçevesinde; kesinlikle cinsellik, yanlış, yanıltıcı, yasa dışı örgütlenme, kırıcı, kişisel gizlilik haklarını ihlal edici, uluslararası hukuka ve Türkiye Cumhuriyeti Yasaları\'na aykırı içeriği olan iletiler gönderemezsiniz. Bunun yanı sıra, telif hakkı içeren dosya vb. materyalleri de paylaşamazsınız. Spam, flood, reklam, zincirleme mektup, grup pazarlama ve taciz kesinlikle yasaktır.

Bilmelisiniz ki bu forumun sahibinin veya yöneticilerinin, gönderilen içeriğin geçerliliğini kontrol edip onaylamaları imkansızdır. Lütfen şunu unutmayın; bizler atılan her iletiyi anında görüntüleyemeyiz ve iletilerin içeriği bizim sorumluluğumuzda değildir. Paylaşılmış/verilmiş bilgilerin hiçbirinin yararlı veya bütünleyici olduğunu garanti edemeyiz. Gönderilen iletiler yalnızca yazarın görüşlerini belirtir; forumun, forum ekibinin, ortaklarının veya forumun sahibinin görüşlerini değil. Eğer gönderilmiş bir iletinin sakıncalı olduğunu düşünüyorsanız, durumu derhal bir yöneticiye veya moderatöre bildiriniz. Forumun sahipleri ve forum ekibi, makul bir zaman çerçevesi içerisinde, sakıncalı olarak nitelendirilen içeriğin kaldırılmasına yönelik bir karar alma hakkına sahiptir. Bu tümüyle manuel olarak yürütülen bir süreç olduğundan dolayı lütfen iletilerin anında kaldırılmasının veya kısmen düzenlenmesinin mümkün olamayabileceğini unutmayın. Bunlar, üyelerin profil bilgileri için de geçerlidir.

Yazmış olduğunuz mesajlardan şahsınız sorumlu tutulacaktır. Ayrıca, bu forumu, forumla bağlantılı diğer web siteleri, forum ekibini ve ortaklarını zarara uğratmamayı ve oluşabilecek zararlardan korumayı kabul etmiş sayılırsınız. Bu forumun sahipleri, forumu kullanış tarzınızın neden olduğu bir durumdan dolayı resmi bir şikâyet alırsa veya yasal işlemler bunu gerektirirse, kimliğinizi (ek olarak, bu hizmeti kullanırken hakkınızda toplanmış olan diğer bilgilerinizi) açıklama haklarını saklı tutar.

Kayıt esnasında size kullanıcı adı seçme özgürlüğü verilmektedir. Tavsiyemiz, isminizin size özgü ve etik olarak uygun olmasıdır. Kayıt etmek üzere olduğunuz kullanıcı hesabınızın parolasını gerektiğinde güvenlik ve doğrulama nedeniyle bir yönetici istisna olmak üzere hiç kimseye vermemeyi kabul etmiş sayılıyorsunuz. Bununla birlikte, başka bir kullanıcının hesabını kullanmamayı da kabul etmiş sayılıyorsunuz. Hesabınızın güvenliği için önerimiz, karmaşık ve eşsiz parolalar kullanmanızdır.

Kayıt olup parolanızla giriş yaptıktan sonra ayrıntılı olarak bilgilerinizi girebilme imkanına sahip olabileceksiniz. Düzgün ve tutarlı bilgiler vermek, sizin sorumluluğunuzdadır. Forum yöneticileri verdiğiniz bilgilerde bir tutarsızlık veya etiğe aykırı bir durum tespit ederse, gerek uyararak gerekse uyarmaksızın bunları gidermek için bilgilerinizi düzenleyebilirler. Bu durumda bazı yaptırımlar uygulanabilir.

Bilmelisiniz ki gönderdiğiniz her iletiyle birlikte IP adresiniz kayıt altına alınmaktadır. Bu bilgi, foruma girişinizin engellenmesi gerekirse veya internet bağlantı sağlayıcınız (ISP) ile irtibat kurmak için kullanılabilir. Bu durum bu anlaşmanın önemli bir parçasını ihlâl etmeniz halinde oluşabilir.

Not: Forum yazılımı, tarayıcınızın önbelleğine, kullanıcı adınız ve parolanız gibi hakkınızdaki küçük bilgileri içeren çerez adında bir metin belgesi kaydeder. Bu bilgiler, SADECE foruma girişiniz için ve forumdan güvenli çıkışınız için kullanılır. Yazılım, bilgisayarınızdan, sözü edilen bu bilgiden başka hiçbir formatta veri almaz ve bilgisayarınıza bir veri göndermez.

Forum Kuralları


1-   Forumlarımızda yazılan mesajlardan tamamen kişilerin kendileri sorumludur. Şahısların kendi görüşleriyle ilgili yazacakları hiçbir mesajı forumumuz kabul etmez.

2-   Topluluk halinde bir kişiyi veya bir grubu küçük düşürücü, hedef alıcı mesajlar yazılamaz.

3-   Tehdit edici, küfürlü, örf ve adetlere karşı, nefret dolu ya da çok miktarlarda istenmeyen mesajlar göndermek; din, dil, irk ayrımına yönelik iletiler göndermek ve materyaller kullanmak, siyasi içerikli yazılar yazmak yasaktır.

4-   Forumlarda polemik başlatma, tacizde bulunma, hakaret etme, ırkçı yazılar,  küfür etme vb. Davranışlar sergileyen kullanıcılar için uyarı seviyelerimiz;

a)   Kelimelerin ve cümlelerin tamamında büyük harflerle yazılar yazmak, başlıklarda ve postlarda !!!! gibi uzatmalı ünlem kullanmak, yazılarda 12 punto değerinin üzerinde 7 punto değerinin altında karakter kullanmak : 5 Puan
b)   Pazar Alanı konu dağıtımı: 10 Puan
c)   Polemik : 15 Puan
d)   Taciz etmek : 25 Puan
e)   Hakaret : 40 Puan
f)   Irkçı yazılar : 50 puan şeklindedir. Bu cezaların açılımları da şu şekildedir;

•   10-20 Puan : Forumlardan 15 gün uzaklaştırma
•   21-40 Puan :  Forumlardan 1 ay uzaklaştırma
•   41-100 Puan : Forumlardan süresiz uzaklaştırma
•   Küfür etmek, Yetkililere ithamlarda bulunmak, ailevi değerlere saygısızlıkta bulunmak; Nebula sunucularından süresiz olarak uzaklaştırılma sebebidir.

5-   Forumlarımızda başlatılmış bir konunun gidişatını değiştiren, o konuyu dağıtan, konularda alakasız mesajlar yazanlar, ısrarla aynı başlığı açmaya devam eden kişiler aynı davranışı 2. Kez gerçekleştirmeleri durumunda forumlardan 2. Seviye olan “c” ve “d” maddelerindeki cezaların ikisini beraber alacaktır. (40 puan ceza toplamı)

6-   Pazar Alanı bölümünde açılmış bir konu için; çok pahalı, kazık, ondan almayın benden alın, bende aynısını alacağım, ona satma bana sat, bu adama birşey satılmaz vb yazıların içeriği; Bkz. 4. Madde “b” bendi.

7-   Forumlarımızda PM (Özel mesaj) ile aynı şekilde davranışlarda bulunan kullanıcılar aynı seviyede cezalar alacaklardır.

8-   Forum admin ve yöneticileri kurallara uymayan mesajlari değiştirme ve silme hakkına sahiptir.

9-   Forum yöneticileri ve alt yapısı yazdığınız her mesajı sonsuza kadar saklamak zorunda değildir. Alt yapı sorunları ve başka sorunlar nedeniyle mesajlar silinebilir yada kaybolabilir. Kullanıcı kayıt olurken bunları kabul etmiş sayılır.

10-   Forumlarda iki farklı hesap sahibi olmanız yasaktır. Tek bir hesap ile girmeniz, dolaşmanız ve mesaj atmanıza izin verilmektedir. Bunun dışında birden fazla üyeliği bulunan kişilerin hesapları kapatılabilir. Size ait hesabınıza herhangi bir ceza verilmişse, ceza süreniz boyunca başka bir hesapla foruma giriş yapmanız yasaktır ve fark edildiği anda asıl hesabınıza ilave olarak  7 günlük uzaklaştırma cezası verilecektir.

11-   Forumumuza attığınız mesajların , üyelik iptali, cezalandırma veya uzaklaştırma gibi durumlarda silinip silinmeyeceğine kullanıcı değil yöneticiler karar verir. Kısaca hangi mesajların silinip hangilerinin silinmeyeceğine karar vermek kullanıcıya ait bir hak değildir, tüm konu veya mesajlar gerektiğinde foruma mal edilmiş sayılabilir ve veritabanında ister anonim ister gerçek isimli olacak şekilde tutulabilir. Lütfen mesajlarınızı buna göre foruma gönderiniz.

12-   Aynı içerikte bulunan bir başlık mevcutken yeni bir başlık açmak yasaktır. Yöneticilerimiz tarafından kilitlenmesi uygun görülmüşse aynı konuları tekrar açanlar “a” bendindeki uyarı puanını alacaklardır.

13-   Küfür içerikli, hakaret içerikli, herhangi bir tartışma başlatacak, herhangi bir aşağılama içeren Screenshot paylaşmak kesinlikle yasaktır. Screenshot paylaşımı; Vendor tarifi, Role Play içeriği, Yer tarif etme, Dekorasyon gibi içeriğinde herhangi bir tartışma içermeyecek şekilde olmalıdır. Aksi takdirde 10 Puan

14-   Uzunca alıntılar yaparak forumlarda görüntü kirliliği oluşturmak yasaktır. Bir kişiye hitap edeceğiniz zaman @nick yazıp o kişinin postuna cevap yazabilirsiniz. Eğer cevap yazacağınız ileti önemli ise başka kullanıcıların da görmesini istiyorsanız; başka sayfada bulunan ileti olma şartıyla alıntı yapabilirsiniz. Alıntı yaparak hiçbirşey yazmayıp sadece alıntıyı ileti olarak göndermek, aynı sayfa içerisinde bulunan bir iletiden alıntı yapmak suç teşkil edecektir.

15-   Oyun kuralları ile ilgili; hatalı page, alan ihlali, bug&abuse, spawn ihlali, flood vb. Cezalar aldıktan sonra forumda bununla ilgili başlıklar açmak yasaktır. Oyun ile ilgili kurallarımız;
a)   Page Kuralları: http://www.nebula.web.tr/?p=4
b)   Bug& Abuse Kuralları: http://www.nebula.web.tr/?p=9
c)   Ev Kuralları: http://www.nebula.web.tr/?p=13
d    Alan İhlali Kuralları: Bkz. Bug&Abuse Kuralları.
e)   Flood : Kalabalık alanlarda sürekli olarak aynı yazıları tekrar etmek, bankalarda potion doldurmak, yell ile üst üste yazılar yazmak.

16-   Forumlarımızda belirlenmiş kategoriler haricinde konu açamazsınız. Forumlarımız tartışma, amaçlı değil, oyun ile ilgili yardım alma, yardım etme, satış yapma, araştırma-geliştirme, oyunun içeriğiyle ilgili anketler açma içindir.

17-   Forum kullanıcılarımızın diğer tüm forum kullanıcılarına her konuda saygılı yaklaşmaları gerekmektedir. Bir konu hakkında bilgisi olmayanlara yardımcı mesajlar atmalıdırlar. Aksi takdirde cezalar yukarıda belirtilmiştir.

18-   Forum ve oyun sunucumuza kayıt olan tüm kullanıcılarımızın IP Adresi, kullanıcı hareketleri ve yazışmaları loglanmaktadır. Sunucuya zarar vermek, işleyişi durdurmaya, yavaşlatmaya veya kısıtlamaya yönelik hareketlerde bulunmak gibi davranışlar sergilemeniz durumunda TCK 5237 sayılı maddesi uyarınca yasal işlem yapılacaktır.

19-   Forumlarımıza üye olan tüm kullanıcılar Nebula Kullanıcı Sözleşmesi’ni kabul etmiştir.

Bu sayfa 0.359 saniyede 14 sorgu ile oluşturulmuştur