Yukarı Facebook Twitter Aşağı
Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

Nebula UO Forumları


Gönderen Konu: Fishing (Balıkçılık)  (Okunma sayısı 3796 defa)

Çevrimdışı Nebula

  • High Council
  • *****
  • İleti: 177
Fishing (Balıkçılık)
« : 17 Aralık 2015, 20:18:29 »

 
Balık tutma yeteneği.Tutulan balıkları kestikten sonra çiğ satmak isterseniz fisher vendorlar, pişirip satmak isterseniz provisioner vendorlar satın almaktadır.
 
Balık tutmak için bir olta kullanacaksınız. Ayrıca ‘Fishing Net’ ,'Master Quality Fishing Net'gibi gelişmiş balık tutucuları da bulunmaktadır.Bu ağ çeşitlerini kullandığınızda hem daha fazla balık elde edebilir hem de şansıysanız 'a sos bottle' (Hazine haritası şişesi)(Link) bulabilirsiniz. Geminizle şöyle Britain limanından uzaklaşırsanız tutacağınız balık türlerini tek tek görmüş olursunuz. Skill’iniz yükseldikçe tuttuğunuz balık sayısında ve balıkların kalitesinde artış gözlemlenecektir.

High Quality Fishing Net ( Master Ağ ) kullanmanızı öneririz, çok daha fazla balık ve hazine haritası elde edebilirsiniz ve bu ağları beklemenize gerek kalmadan üst üste atabilirsiniz.

Not: Daha fazla balık ve hazine haritası bulmak için Captainship, Cooking, Cartography yeteneklerini de geliştirmenizi öneririz.

Not: Olta veya Ağ ile tuttuğunuz balıkları kesmeden önce, balıkları maksimum 16000'er ayırdıktan sonra kesiniz. Aksi durumda kesilmiş balık sayısı 65534'i geçerse, 65534 balığınız silinir ve geriye artan balıklar kalır. Örneğin; 20000 kesilmemiş balığı kestiğinizde, 80000 kesilmiş balık elde etmeniz gerekir. Bu miktarın 65534 i silinir ve geriye sadece 14466 balık kalır.

Gemi Nasıl Yenilenir?

Geminizden indiğinizde, geminin arka kısmında bulunan Tiller Man'e tek tıkladığınızda geminiz yenilenir. Gemi içerisinde de ''turn left'' veya ''turn right'' komutuyla gemiyi yenileyebilirsiniz. Daha sonra Tiller Man'e tek tıkladığınızda geminin silinmesine kalan süreyi görebilirsiniz.


 
[Strateji] Balık tutarak kasılır
[Yardımcı Skilller] Captainship,Cooking,Cartography
« Son Düzenleme: 04 Ekim 2017, 03:53:19 Gönderen: Juodas »

 

Bu sayfa 0.14 saniyede 15 sorgu ile oluşturulmuştur